Budova původně patřila Sokolské župě Tyršově Kolín. Obec ji však získala v roce 2013 do svého vlastnictví, a tak ji spolky v čele se sokoly i přes nevyhovující podmínky mohly začít využívat. Přes zimu se tu konají plesy, dvakrát týdně tu trénují malí florbalisté. Ti nedávno dokonce vyhráli první místo v regionálním župním turnaji a postoupili mezi osm nejlepších týmů do Prahy. Odtud přivezli pohár za šesté místo, o to cennější, že se prosadili jako jediný tým z malé obce mezi hráči z větších měst.

Podle obětavých trenérek Jaroslavy Černohorské a Zdeňky Herbrychové by to bez sokolovny nešlo. „Jsme moc rádi, že sokolovnu máme, můžeme něco dělat pro děti, aby neseděly jen u počítače. Dohromady chodí na tréninky 35 dětí, nejmladšímu je 5 let. Máme mezi nimi dokonce dvě holčičky, všichni jsou do florbalu moc zapálení," říká Zdeňka Herbrychová. A jak vidí svoji florbalovou budoucnost páni kluci? „Příští rok přece pražský turnaj vyhrát!" má jasno Michal, Adam i další.

Dotace ze Státního fondu životního prostředí je na dobré cestě, projekt už úspěšně prošel prvními koly. Pro obec to bude znamenat zisk poloviny nákladů, které činí 2,5 milionu korun.

„Je to teprve začátek, následně nás čeká ještě vnitřní rekonstrukce, hlavně vybudování nových sociálních zařízení," říká starosta Vladimír Janoušek, který ví, že nejen florbalisté, ale všichni Bobničtí si zrekonstruovanou sokolovnu zaslouží.