Redukce lůžkové části v nemocnici. To je jedna ze zásadních věcí, která se zřejmě stane na začátku provozování nemocnice městem.

Podle informací nového ředitele Vladimíra Měrky vedení nymburské nemocnice nyní posuzuje, co bude pro její fungování z ekonomického hlediska nejvýhodnější.

„Musím potvrdit, že skutečně existují úvahy, které počítají s redukcí lůžek akutní péče. V současné době se snažíme zvýšit obložnost stávajících lůžek. Lůžko, které není obsazené, je prodělečné,“ uvedl ředitel Měrka.

Podle něj je v současnosti rozhodující, jak dopadne hospodaření nemocnice za rok 2010. „To budeme vědět až v druhém pololetí tohoto roku. Pokud se ukáže, že pro nemocnici bude výhodné mít lůžka následné péče, začneme pochopitelně jednat s pojišťovnami o podmínkách jejich zřízení,“ upřesnil Měrka.

V souvislosti s omezením lůžek se nepočítá s propouštěním personálu.

Nymburská nemocnice nemá žádná lůžka následné péče. „Pokud se vedení rozhodne pro tato lůžka, nebude to záležitost měsíce, ale nejspíše konce roku. V tomto případě by se počítalo s využitím neobsazeného dětského pavilonu,“ dodala mluvčí úřadu i nemocnice Markéta Tomčíková.

V nemocnici je v tuto chvíli 170 lůžek.