Meteorology předpovězená sněhová nadílka se v úterý vyplnila. Během dopoledne za dvě hodiny napadlo na Nymbursku přes pět centimetrů sněhu, sypat by se měl ještě během středy.

Silničáři vyjeli v úterý ráno už po desáté hodině, na silnicích regionu se podle informací pracovníka správy 
a údržby silnic Petra Tyla pohybovalo celkem deset sypačů. „Máme ještě některé v záloze. Podle předpovědi počasí má napadnout tak kolem deseti centimetrů. S pluhy jsme zatím nevyjeli, bude záležet na situaci, která nastane," uvedl Tyl s tím, že silničáři mají letos dostatečnou zásobu posypového materiálu.

Nejhorší situace bývá prý tradičně kolem Rožďalovic, Mcel a Loučeně. Tato lokalita je ve vyšší poloze než Nymburk. Na silnicích třetí třídy mají řidiči velmi často problémy, protože tam zůstává souvislá vrstva sněhu.

V Nymburce se se sněhem mezi prvními potýkají vždy pracovníci správy budov 
u Obecního domu, kde je nutné co nejrychleji zajistit bezpečný pohyb vozů záchranné služby. „Dříve sem zajížděla multikára, teď to odhrabáváme a sypeme sami," řekl jeden z nich při likvidaci první sněhové nadílky z prostoru 
u garáží záchranky.

Sněžit by mělo ještě ve středu, 
o víkendu má být podle předpovědi polojasno. Srážky se podle meteorologů mají objevit opět příští úterý, ale budou převážně dešťové nebo smíšené.