Nad podpisem nájemní smlouvy mezi krajem a společností Mladá RP, která vyhrála výběrové řízení na využití bývalého vojenského prostoru včetně letiště na Božím Daru, visí stále otazník. Podle neoficiálních informací se vyskytl problém s připojením chystané obří fotovoltaické elektrárny na distribuční soustavu. Společnost proto podpis smlouvy oddálila.

Pracovníci oddělení styku s médii a veřejností kraje pouze potvrdili, že smlouva zatím podepsána nebyla. „V současné době se čeká, až ji podepíše protistrana, tedy vítěz výběrového řízení,“ sdělil Jan Vtípil z tiskového odboru kraje.

Z toho samozřejmě mají největší radost členové leteckého klubu, kteří v lokalitě letiště provozují sportovní aktivity už mnoho let. Podle jednoho ze členů, Milana Köhlera, dokonce jednatel společnosti, Boris Čajánek, přislíbil letcům určitou částku, která by jim měla pomoci přesunout jejich aktivity do jiné lokality. „Pan Čajánek nám sliboval peníze, ale jednání s ním jsou nyní na mrtvém bodě. My stále doufáme, že se podaří letiště uhájit. Ale dozvěděli jsme se, že kraj dokonce zvažuje nové výběrové řízení,“ řekl letec.

Podle jednoho z jeho kolegů je letiště stejně stavba, jako dálnice. „Nejsme přímo proti elektrárně, ale chceme ubránit tuto stavbu. Je to stejné, jako kdyby někdo chtěl stavět elektrárnu na dálnici,“ uvedl.