Radnice, pro kterou to bude jedna z největších investic roku, plánuje zahájit kompletní rekonstrukci vnitřních rozvodů a interiérů budovy. Vše by mělo začít už na jaře, konkrétní termín však zatím není daný. „O přesném termínu se rozhodne, až bude znám zhotovitel. Předpokládané zahájení stavebních prací je plánováno na květen či červen,“ uvedl Petr Černohous, mluvčí radnice.

V rámci stavebních prací je řešena kompletní výměna technických instalací, které jsou v havarijním stavu. To znamená výměnu elektrických rozvodů, rozvodů vody a kanalizace.

„Celkovou proměnou projde i kuchyň a sociální zařízení tak aby vyhovovalo současných hygienickým požadavkům,“ doplnil Černohous.

Pokud však stavební práce začnou skutečně ještě před prázdninami, bude to znamenat, že se děti budou muset dočasně přemístit do jiných prostor. S dočasným uzavřením školky se nepočítá. „Rodiče se nemusí obávat, že po dobu oprav bude provoz školky přerušen, děti budou dočasně využívat prostory v Základní škole Letců R.A.F. O případných změnách je bude vedení školy i města včas informovat,“ konstatovala místostarostka Stanislava Tichá.

Zahradu oživí nová pohádka

Ruku v ruce s úpravami interiéru by se měla proměnit také zahrada u školky. A to doslova pohádkově.

Vedení mateřské školy se v loňském roce zároveň přihlásilo do programu Zahrada hrou nadace Proměny Karla Komárka, který podporuje proměny školních zahrad v inspirativní prostředí. Mateřská škola bude moci na úpravy zahrady využít celkovou částku 800 tisíc korun. „Do projektu obnovy zahrady se mimo pedagogického sboru a vedoucí učitelky Šárky Michlové aktivně zapojily děti, jejich rodiče a odborná veřejnost. Děti si například navrhly hrací prvky, s pomocí rodičů vznikl i pohádkový příběh, současně se MŠ Větrník již zapojila do několika akcí a na samotnou proměnu zahrady vybrala částku přes 17 tisíc korun,“ řekl Černohous.

Přidělení dotace však bylo podmíněno vyřešením majetkoprávního vztahu k pozemkům. Pozemky nacházející se pod částí budovy školky v Okružní ulici a části jejího areálu jsou ve vlastnictví města Nymburk, zbývající jsou však ve vlastnictví soukromého majitele. Z tohoto důvodu bylo zahájeno jednání s majitelkou, která požadavkům města vyšla ochotně vstříc. „Mateřská škola Větrník si zaslouží nové hřiště, navíc je zde možnost využít dotačního titulu a děti se kromě nových interiérů tak mohou dočkat i nové zahrady a herních prvků. Proto doufám, že zastupitelé města podpoří názor rady, že odkup pozemků je i z dlouhodobého hlediska tím správným řešením,“ uvedla Tichá před posledním jednáním zastupitelů. Ti pak skutečně odkup pozemků jednomyslně schválili. Proměna školky může začít.