Projekt zpracovala Eva Palová, která se projektováním sportovišť dlouhodobě zabývá. Kvůli vedení inženýrských sítí musela být plocha hřiště zmenšena na nestandardních 33 x 16 metrů. Podle vedení města však jiné řešení neexistovalo. Stavební projekt získal povolení minulý rok. Letos v lednu vypsalo město výběrové řízení na zhotovitele a v březnu byla zahájena výstavbu. Vše stálo 2,6 milionu korun.

„Škola má konečně vlastní hřiště, kam může přesunout své sportovní aktivity. Jeho dokončení je důležitým krokem, na který můžeme navázat a revitalizovat celý prostor Na Hasičárně včetně skateparku,“ uvedl starosta Tomáš Mach.

Chystá se nový skatepark

Vybudování hřiště otevřelo cestu k revitalizaci celé lokality Na Hasičárně. Místní mladí sportovci i opozice se už několikrát snažili o co nejrychlejší vybudování samotného skateparku. Projekt je hotový řadu let, ještě z doby minulé radniční koalice. Ta současná však takový postup odmítala s tím, že prvním krokem musí být výstavba školního hřiště. 

Projekt samotného tělesa skateparku má vydané stavební povolení a má vyhovovat začátečníkům i pokročilým jezdcům. Připraven je také projekt na přeložení úzké cyklostezky lemující Labe a Velké Valy. Úpravou dojde ke zlepšení průjezdnosti a hladkému napojení na mostek. Proměnou pak mají projít také další sportovní hřiště v areálu za hasičárnou.