Den thajské kuchyně si užili jak školáci, pro které bylo připraveno 720 speciálních obědů, ale i pozvaní zástupci města.

Čtenář, který není při čtení tohoto článku nasycen, by měl v tuto chvíli noviny odložit a jít něco dobrého pozřít. Další řádky se budou mnohem lépe číst těm, co mají plné žaludky.

Je třeba říci, že během první části oběda, kdy speciality pojídali jak pozvaní hosté, tak první část školáků, nebylo slyšet jediné stížnosti. „Bylo to vynikající, luxusní. Opravdu jsem si pochutnal," svěřil se starosta Tomáš Mach poté, co dojedl dezert v podobě kuliček tapioky s čerstvým exotickým ovocem v kokosovém mléku.

A co že předcházelo skvostnému dezertu? Polévka se spoustou zeleniny, vepřovým vývarem, ale 
i černými houbami, koriandrem a lžičkou cukru, měla skutečně asijskou vůni 
i příchuť. „To dělá z větší části opravdu cukr, který zvýrazňuje chuť všeho ostatního, co v polévce je. Navrchu můžete cítit i čerstvý koriandr," vysvětlovala během konzumace kuchařka Alena Jeníková. V češtině by se tedy polévka dala nazvat jako vepřový vývar se zeleninou a tofu. Ovšem jen ten, kdo ji pozřel, ví, jaký chuťový rozdíl může znamenat český a thajský vývar.

Hlavním chodem pak bylo jídlo v originále zvané Kai Phad Phak. Česky restované kuřecí nudličky s čerstvou zeleninou a rýží. Sušené černé houby, čtvrtky žampionů, křupající skvělá brokolice a další zelenina. Opět trochu cukru a nezaměnitelná chuť speciální thajské sojové omáčky. K tomu trochu ústřicové omáčky a kuřecího vývaru. Delikatesa!

Jak poznamenala mluvčí nymburské radnice Olga Vendlová, nešlo přímo 
o degustační porce. Byly to opravdu poctivé talíře, a ani tak nebylo vidět, že by někdo nechal. A kuchařka Alena Jeníková sklízela od všech po zásluze slova chvály.

A to nejen od hostí. Hlavními strávníky byly pochopitelně děti. „Jo, je to dobrý, chutná mi to," kýval hlavou asi osmiletý školák. Na otázku, jestli jsou lepší řízky nebo to, co má talíři, se musel chvilku zamyslet. „Je to asi stejně dobrý," konstatoval po zvážení všech pro a proti.

Malá slečna v tom taky měla jasno od začátku. „Tady paní kuchařky umějí uvařit všechno dobře. Tohle je taky dobrý," řekla zatímco si na talíři vybírala kusy kuřecích prsou.

Jak dlouho trvala příprava thajského oběda? Jaké další zvláštnosti nabízí školní kuchyně na Základní škole Letců RAF? A díky čemu získala kuchyně ocenění celostátního deníku za nejlepší jídelníček? To vše 
v rozhovoru s kuchařkou Alenou Jeníkovou v zítřejším vydání.