Nymburská radnice ukončila dohady s firmou Wachal ohledně vyrovnání kvůli přístavbě základní školy Tyršova. Firma totiž nedodržela termín dokončení stavby a podle smlouvy by měla platit několikamilionové sankce. Nymburk by měl zase zaplatit jeden a půl milionu korun za vícepráce, které dělníci na stavbě provedli.

Radnice se s firmou nakonec dohodla na narovnání. Město doplatí částku do výše kontraktu a nebude uplatňovat snížení ceny díla o 5 procent, což jsou zhruba tři miliony. „A firma nebude požadovat peníze za vícepráce ve výši 1,5 milionu korun,“ dodal místostarosta Miloš Petera.

Město přitom před pár měsíci uvažovalo o tom, že celou věc bude řešit soudně. Dalo však na radu právníků, že by spor nemuselo vyhrát. Firma tak nebude muset zaplatit sankce za nedodržení termínu. „Pokud bychom byli u soudu stoprocentně úspěšní, byla by to částka 16 milionů korun,“ řekl Petera.

Stavba nové budovy u základní školy Tyršova začala v létě roku 2006, hotovo mělo být do konce roku. Tak, aby ji děti mohly začít využívat od nového školního roku, tedy od 3. září 2007.

Nakonec nová budova pro děti otevřela až začátkem druhého pololetí, tedy v únoru 2008. Problémy se zpožděním měla i ředitelka školy Soňa Obická, protože musela znovu přijímat zaměstnance, které nemohla přijmout v září.

Kromě učeben a šaten se v nové budově děti dočkaly jídelny, na kterou škola čekala více něž deset let.