Velké a zásadní změny čekají v příštích měsících a letech na žáky sadské základní školy. Už 1. listopadu začala přístavba školy, která by měla kromě dalších učeben pojmout také vytouženou tělocvičnu. „Po přerušení stavby sokolské haly je to pro školu v tomto ohledu řešení,“ řekla ředitelka školy Blanka Žánová.

Na přístavbu poskytl peníze stát, konkrétně ministerstvo financí. Akce má vyjít na 23,5 milionu korun a ukončena má být na konci října příštího roku. „Samozřejmě bychom byli rádi, kdyby se poslední dva měsíce jednalo už jen o terénní úpravy a vnitřek bychom mohli využívat od začátku příštího školního roku,“ poznamenala Žánová.

Současná přístavba, která byla dokončena v rámci socialistické „Akce Z“ v roce 1986, je v katastrofálním technickém stavu a bude nejprve zdemolována.

Pak začnou stavební práce na nové části objektu. „Uliční část objektu bude dostavěna o jedno podlaží,“ uvedla v Sadských novinách starostka Cecilie Pajkrtová.

V nových prostorách vzniknou třídy pro výuku dětí z 1. stupně. „Konkrétně půjde o šest učeben a ateliér pro výtvarnou výchovu,“ upřesnila Žánová.
Vznikne také tělocvična se zázemím, tedy šatnami a sprchami. Bohužel nebude prostor pro žádné hlediště.

Jak už bylo řečeno, škola chce nové prostory začít využívat v příštím školním roce. „I v souvislosti s touto přístavbou bychom do budoucna chtěli školu zaměřit sportovním směrem. Konkrétně se specializací na basketbal a fotbal,“ prozradila ředitelka školy.

V těchto dnech je však přístavba školy stále v první fázi. Do konce roku má být na stavbě proinvestováno celkem 8 milionů korun.