Renesanční radnice na náměstí Přemyslovců v Nymburce ukrývá pod zemí historicky hodnotné sklepní prostory. Ty nyní projdou celkovou rekonstrukcí a budou moci být využívány pro výstavy a společenské akce.

Vedení města, které si je vědomo historického významu renesančních prostor, vyčlenilo z rozpočtu na rekonstrukci 800 000 korun. Stavebními úpravami dojde především k odvlhčení a sanaci historického zdiva, vybudují se provětrávané podlahy, bude instalováno nové osvětlení. Tak bude nejen zpřístupněna další historická památka široké veřejnosti, ale vznikne nový zajímavý prostor pro stálou výstavu i pro pořádání různých kulturních akcí.

„Ve sklepním sále, přímo pod foyer radnice, by byla vhodná stálá výstava o historii budovy radnice a nymburské samosprávy od 16. století. Ve druhé místnosti by se výstavy a prezentace měnily, mohly by se zde střídat také výstavy nymburských umělců. V úvahu bereme i možnost konání svatebních obřadů. Historické renesanční sklepení by jistě mělo pro tuto příležitost kouzelnou atmosféru," nastínil své představy 
o využití krásných prostor místostarosta Pavel Fojtík.

IVANA ŠMEJDOVÁ