Banky, kterým sklárny Bohemia dluží milionové částky se postavily proti rozhodnutí insolvenčního správce. V minulém týdnu došlo k insolvenčnímu soudu. Měl rozhodnout. „Bohužel se tak nestalo. O nás se tam vlastně nejednalo. Věřitelé chtěli převést pravomoce na sebe. Pak by rozhodovali o všem. Nezajištění věřitelé a odboráři se okamžitě odvolali,“ uvedl za poděbradské podnikatele Pavel Louda.

Soudce se podle Loudy ústně vyjádřil v tom smyslu, že by rád situaci vyřešil do tohoto pátku. „Potvrdí verdikt insolvenční firmy AURÉ o našem vítězství v soutěži, nebo musí zdůvodnit, proč se rozhodl jinak,“ řekl Louda.

Ten věří, že to celé dopadne dobře. Už takto je to podle něj příliš zdlouhavé. „Myslím, že to banky zbytečně komplikují, vadí nám to. Situace se ale vyvíjí a je tam posun zase o kousek dál,“ dodal Louda.

Po podpisu smlouvy se chtějí podnikatelé pod hlavičkou společnosti Crystal Bohemia pustit okamžitě do obnovy sklárenské výroby.
Nymburský deník oslovil několik lidí, kteří museli nedobrovolně opustit svou práci, zda by se do skláren vrátili, či nikoliv. „Vrátil bych se, momentálně jsem na podpoře a absolvuji rekvalifikaci na počítače,“ řekl bývalý mistr výroby forem František Bureš.

„Kdyby se to povedlo obnovit, okamžitě bych se vrátil,“ uvedl sklář Jirka.