Výměna mostku přes Velké Valy má být prvním viditelným krokem. „Na místě původní lávky bude vybudována lávka nová, která bude tvořena rozpěrkovou konstrukcí a ozdobena zavěšenými křídly s ocelovým zábradlím,“ uvedl nymburský místostarosta Zdeněk Vocásek.

K odstranění stávajícího mostku by mohlo dojít už v příštím týdnu, a tak si stovky lidí, kteří tudy denně procházejí či projíždějí na kolech, budou muset dočasně najít jinou cestu.

Hned až to umožní počasí, začne také stavba nové přeložky cyklostezky. Dnes cyklisté po přejetí lávky zahnou doleva na úzkou cestu podél zbývající části Velkých Valů a sportovišť a pak pravoúhle doprava na širokou cyklostezku podél Labe. Nově si tuto trasu zkrátí, neboť vznikne šikmá spojnice od mostku až k cyklostezce u Labe. Předcházet tomu bude zrušení jednoho ze stávajících asfaltových hřišť, přes které nová široká spojka povede. Na místě druhého hřiště vznikne klidový kout, kde se počítá s herními prvky pro děti a také s přístupem k vodě. Nová spojka bude mít ještě jeden vybočující pruh vpravo, který povede kolem nového skateparku k novému multifunkčnímu hřišti.

Stavební práce na novém skateparku a multifunkčním hřišti pomalu začínají. | Video: Deník/ Miroslav S. Jilemnický

Hřiště za skateparkem bude určeno pro různé sporty. „Plánované víceúčelové hřiště o rozměrech 36x18 metrů bude vyhovovat sportům, jako je volejbal, basketbal, tenis, nohejbal, malá kopaná, badminton a další,“ píše se o hřišti na stránkách města.

Posledním bodem rekonstrukce celého prostoru se stane stavba nového skateparku. Bude na větší ploše než dnes a půjde o železobetonový celek. Jeho součástí bude velký bazén a řada překážek. Podle koncepce má být určen jak pro začátečníky, tak pro pokročilé jezdce.

V těchto dnech dochází na původním skateparku k rozebírání jedné z překážek. Na sociální síti to komentoval Vojtěch Zikmunda, který několik vedl iniciativu s názvem Chceme nový skatepark v Nymburce: „Na téhle překážce jsem se za svůj život asi tisíckrát rozbil, ale spíš mi přinášela pozitivní prožitky. Staré vzpomínky mizí, dvacetiletý sen mojí generace a generací dalších se snad zhmotní tento rok.“

Skatepark bude ze všech nových prvků u hasičského hřiště nejdražší. Má stát 7,2 milionu korun. Náklady na víceúčelové hřiště jsou tři miliony, vybudování nové přeložky cyklostezky vyjde na 2,5 milionu a nová lávka přes Velké Valy na 5,9 milionu korun.