Připomeňme, že ke hlasitému slovnímu konfliktu mělo dojít 12. července v kanceláři Lenky Skalické. Radní Káninský ji měl údajně vulgárně vybízet k podání výpovědi a vyhrožovat jí pracovní likvidací s tím, že si „už ani neškrtne“. Radní vulgaritu popírá, údajně jí vyčítal pracovní chyby a řekl jí, že podle jeho názoru tuto funkci zastávat nemá.

Poté, co média o vyhroceném sporu a požadavku opozice na rezignaci radního Káninského informovala, oba se k situaci ještě jednou vyjádřili. Paní Skalická uvádí, že právě kvůli uvedenému incidentu je na pracovní neschopnosti.

„Během následujícího týdne po konfliktu jsem začala mít občasné stavy úzkosti a obavy o svou bezpečnost. Situace se stupňovala tak, že jsem ve středu (17. července) přestala v práci na delší čas vidět a během odpoledne jsem musela odejít domů, byť byl úřední den. Ve čtvrtek jsem musela vyhledat pomoc lékaře, v pátek jsem opět musela zůstat doma,“ popisuje Skalická.

Podle ní je to poslední vyjádření a dále se k situaci už vyjadřovat nebude. „Od kolegů jsem se dozvěděla, že měl v den vyhrožování mít u sebe pan dr. (Káninský) funkční zbraň. (…) Aktuálně jsem v péči odborných lékařů, přesto se mi celý konflikt znovu a znovu vrací a nejsem tak schopná pokračovat v pracovním výkonu. Děkuji, že se tyto praktiky odhalují, sama na to při svém zdravotním stavu nemám sílu,“ uvedla Skalická.

Radní Miroslav Káninský natočil video spot, který umístil na stránky hnutí Naše Poděbrady, za nějž kandidoval. V něm mimo jiné odmítá, že konflikt mezi ním a Lenkou Skalickou byl tak vyhrocený, jak je popisován. „Je mi líto, že se nechala zatáhnout do volebního boje a ve prospěch pana Langra svůj dopis z velké části překroutila. Jelikož je téměř již dva měsíce na neschopence, přeji ji brzké uzdravení,“ říká radní Káninský.

Dále pak zopakoval, že celá situace byla podle něj účelovým trikem opozice, jak zabránit konfrontaci, která měla nastat na zastupitelstvu, z nějž opozice odešla. „My tu po minulém vedení řešíme škody, které jdou do desítek milionů korun a oni řeší, zda jsem neurazil zaměstnankyni, která podle mě pracovala velmi špatně,“ doplnil Káninský. Výzvu ke své rezignaci akceptovat nehodlá

Své vyjádření zveřejnil i Ladislav Langr, jehož jako lídra opozice Káninský obviňuje ze záměrných obstrukcí. „Radní Káninský místo toho aby vysvětlil, co dělal na stavebním úřadu a projevil alespoň minimální snahu omluvit se za společensky nepřijatelný konflikt s ženou a vyjádřil se k údajným vulgaritám a k obvinění z pokusu ovlivňovat státní správu ve věci privátních zájmů, zaútočil na opozici. A jak bývá zvykem opět lživě,“ uvedl bývalý starosta a argumenty směrem k opozici označil za hodně nevěrohodné.