Dosud byl úsek od Tylovy ulice ke vjezdu do nemocnice jednosměrný a mohl se projíždět pouze ve směru od Zbožské. To se před pár dny změnilo a kvůli dostupnosti nemocničního vjezdu je tato část silnice obousměrná. Rychlost je omezena na 30 kilometrů v hodině a u chodníku jsou nově cedule značící zákaz zastavení.

Jenže právě s tím byl v prvních dnech po změně průjezdnosti u několika řidičů problém. Ve středu musela na místo vyrazit hlídka strážníků.

„Řidiči nerespektují dopravní značku zákaz zastavení. Nikdo z přítomných řidičů si nevšiml, že komunikace je dočasně obousměrná,“ konstatoval vrchní strážník Martin Rajl.

Vjezdem z Nerudovy ulice se do nemocnice dostávají sanitky i veřejnost. Hlavní vchod do nemocnice z Boleslavské třídy je kvůli výstavbě kruhových objezdů uzavřen a zadní vchod je tak nezvykle vytížen.

Navíc Nerudovu ulici nyní využívá obecně více řidičů, protože si tak oproti oficiální objížďce vedoucí přes Purkyňovu ulici zkrátí cestu a především se vyhnou kolonám, které se tvoří na na křižovatce Purkyňovy a Tyršovy ulice u sídla hasičů.