Český fanoušek, a přirozeně i ten na Nymbursku, je po ne příliš vydařené olympiádě lačný po medaili.
Zvládne to tým kolem hvězdného Jaromíra Jágra a budeme se poslední květnovou neděli radovat z cenného kovu?

Pokud jsme v minulosti oslovovali muže a hokejové experty, ti vcelku unisono věřili, že se úspěch dostaví a hvězdy Jágrova formátu tým potáhnou. Proto jsme tentokrát oslovili čtyři ženy z různých koutů nymburského regionu a jak ukázaly jejich odpovědi, ty to až tak růžově nevidí. „Hokej až tak pečlivě nesleduji, ale tipnu si, že skončíme čtvrtí. A Jágrovi už to nejde jako dříve, poslední dobou mi přijde, že góly dává spíše náhodou," myslí si Lenka Holá z Kolají.

Šampionát začíná netypicky pro Čechy trojicí zápasů se silnými protivníky. V pátek večer od 19.45 začínáme se Slováky, v neděli večer změříme síly s tradičně nepříjemnými Švédy a hned v pondělí nás čekají hokejisté Kanady. Právě tyto zápasy naznačí, jak na tom český tým vedený legendární „osmašedesátkou" skutečně je. Ale i kdybychom některá střetnutí v úvodu nezvládli, máme šanci si napravit reputaci v druhé půli příštího týdne s relativně slabšími soupeři: Itálie, Dánsko, Norsko a Francie.

Navíc pro českého fanouška zvyklého fandit převážně 
u piva či dobrého drinku 
v nejrůznějších osvěžovnách jsou příjemné i časy začátků zápasů. Kromě Italů a Dánů, 
s nimiž hrajeme příští středu a sobotu a s nimiž začínají zápasy v 15.45, hrajeme všechny ostatní zápasy až v 19.45.

Lenka Albrechtová
Městec Králové
Nerada tipuju, samozřejmě bych jim přála zlato nebo alespoň nějakou medaili. Mám pocit, že my Češi máme utkvělý pocit, že ten nejlepší bude nejlepší napořád. Já si spíš myslím, že Jágr už hraje spíš srdíčkem. Góly mu ale přeju.

Jaroslava Kořínková
Nymburk
Jako správná vlastenka jim přeji pochopitelně zlato. Ale Jágrovi si myslím, že už to moc nejde.

Lenka Holá
Kolaje
Tak když si mám tipnout, myslím, že skončíme čtvrtí. Na Jágrovi je opravdu ten věk už znát. Co jsem tak poslední dobou viděla, přijde mi, že góly dává víceméně náhodou.

Vladana Pillerová
Nymburk
Doufám, že budeme po delší době zase úspěšní a dosáhneme na medaili, nejlépe zlatou. Jarda Jágr se vybičuje k velkému výkonu, dál gól v rozhodujícím momentu a bude zaslouženě hvězdou turnaje.