Psí výkaly, znečištěný písek, chybějící oplocení a pro děti nebezpečné dráty, trčící ze zídky. To je smutná realita stavu dětského hřiště na „starém“ sídlišti v Nymburce.

Lidé, bydlící v okolí dětského hřiště u restaurace Výměník, si řekli dost a rozhodli se sepsat petici za oplocení a zlepšení stavu tohoto hřiště. „Už máme šest stránek, na každé zhruba po dvaceti podpisech,“ řekla jedna z iniciátorek akce Lucie Nováková.

Hřiště je prý ve velmi špatném stavu. „Syn se tam nedávno vážně zranil o drát, trčící ze zídky kolem hřiště,“ popisuje Nováková s tím, že iniciátoři podpisové akce chtějí, aby byl plácek oplocen hlavně kvůli pobíhajícím psům, který pozemek znečišťují. Potřeba by bylo také vyčistit pískoviště a umístit k hřišti více odpadkových košů. Dnes je tam pouze jeden.

Petici chtějí tento týden předat na radnici. „Peticí se určitě budeme zabývat. Nejlepší by bylo, kdyby ji předali paní Rusové nebo přímo mě,“ řekl místostarosta Miloš Petera.

Následovat bude správní řízení. Radnice má povinnost do 30 dnů odpovědět.

Město má prý v plánu se dětským hřištím věnovat. Letos to však pravděpodobně nebude, alespoň v rozpočtu se s financemi na úpravu dětských hřišť nepočítá.