Podle Jaromíra Nováka, ředitele Luxoru, je situace v domově stabilizovaná a postupně se chtějí vrátit ke společným programům a posezením, tak jako před více než rokem. Jsou povoleny i návštěvy, ale za přísných hygienických podmínek.

"Klienti dostali druhou dávku vakcíny toto pondělí, počítáme tedy s tím, že zřejmě 29. března bychom se po čase opět všichni viděli v jídelně,“ řekl ředitel poděbradského domova pro seniory. Za podmínky, že se nebude vracet další koronavirová vlna, se pak chtějí vrátit ke všem společným akcím. „V současné době se scházíme ve vybraných skupinách a v rouškách, pouštíme si hudbu a scénky,“ doplnil Jaromír Novák.

V rožďalovickém domově už dostaly dvě dávky členové personálu i ti klienti, kteří koronavirus ještě nepodělali. U těch, kteří nemocí prošli v poslední době, se čeká na dvou až tříměsíční odstup, aby mohli očkování také absolvovat. „Jak v části na zámku, tak v klášteře se klienti věnují ručním pracím,“ uvedla ředitelka Jana Příhodová. 

Jak je patrné z fotogalerie, senioři v Rožďalovicích se tradičně připravují na příchod Velikonoc.

Také za zdejšími klienty mohou návštěvy, ovšem je zaveden registrační systém a návštěvy se musí prokázat platným negativním testem. „Pochopitelně se snažíme, aby se nám nekumulovaly návštěvy najednou. Na druhou stranu chceme našim klientům umožnit kontakt s rodinami, protože právě ten chybějící kontakt s blízkými je na celé situaci pro ně zřejmě to nejtěžší,“ ví ředitelka rožďalovického domova.