Otřesnou situaci zažiliv úterýpo poledni úředníci a návštěvníci nymburského úřadu práce. Ve druhém patře stál v okně muž, který vyhrožoval, že skokem ukončí svůj život. Nakonec zasáhli policisté, kteří muže z okna strhli dovnitř budovy.

Třiatřicetiletý muž je podle jednoho ze zaměstnanců úřadu práce velmi konfliktní typ. „Je to dlouhodobý klient, který už vystřídal několik zaměstnání. Nesnese přikazování od nadřízených, je to problémový typ,“ řekl člověk obeznámený se situací zoufalého sebevraha.
Údajně přišel na úřad proto, aby si postěžovat na svého posledního zaměstnavatele, který mu údajně dluží peníze za tři měsíce. Ze zoufalství pak vylezl do okna a chtěl skočit.

Jedna z úřednic pak prý začala s mužem na okně vyjednávat. V tu chvíli už dorazili na místo také policisté. „Ti využili chvilky nepozornosti muže na okně a strhli jej dovnitř,“ řekl zaměstnance úřadu práce.

Muž vzápětí dostal pouta a čekalo se na příjezd záchranky. Obě posádky však byly v tu chvíli v terénu u jiných případů. „Operační nám sdělila, že záchranka přijede nejdříve až za 40 minut. V případě, že nechceme čekat, prý máme muže odvézt do nemocnice sami. To mě docela překvapilo,“ uvedl zástupce nymburského policejního ředitele Jaroslav Novák.

Nicméně záchranka opravdu dorazila a muže na místě vyšetřila. „Je to člověk, který trpí epilepsií. My ho převezeme do psychiatrické léčebny v Kosmonosích,“ řekl zasahující lékař Pavel Zuska.

Muž byl i při převedení policisty do sanitky částečně agresivní na přítomné novináře, kterým vyhrožoval.