Jméno osobnosti zůstává tajemstvím. Tajemstvím ale není skutečnost, že módní návrhářka Jana Berg vybrala do pořadu extravagantní šaty mladé návrhářky z 1. ročníku. „Zalíbily se ji šaty Hanny Bidus, která je studentkou 1. M oboru návrhářství a modelářství,“ uvedla učitelka návrhářství Renáta Pušová.

Na návrhu šatů se podle Pušové podílela celá škola. Do užšího finále postoupilo deset návrhů. „Z nich vybrala Jana Berg právě návrh Hany. Jsou modré s kloboučkovou sukní. Krk bude známé osobnosti zdobit šála se znakem Středočeského kraje,“ doplnila Pušová.

Podle Pušové bude sukně vyplněná bílým organtýnem, což je bílá lesklá látka. „Ta se namuchlá do sukně, této látky se spotřebuje 35 metrů,“ řekla jedna z mladých návrhářek.

Všechny Missky se obléknou do šatů, které pro ně ušijí oděvní školy v České republice. Ta z Lysé má štěstí, že oblékne hvězdu vyhlášení Česká Miss 2010, která se koná v březnu.

Šaty pro Miss patří do projektu 14 klenotů v srdci Evropy a záštitu nad ním převzala Asociace krajů ČR.

„Koncem února přijede do školy znovu návrhářka Jana Berg i s televizním štábem. Ten bude natáčet spot, jak probíhá šití šatů,“ ví Pušová.

A jak skutečnost, že se škole dostala taková čest, hodnotí? „Je to prostě úžasné,“ zatajila dech učitelka.

Výherkyně Hanna Bidus se už měla možnost setkat jak s loňskou Miss Ivetou Lutovskou, tak s ředitelkou podniku Česká Miss 2010 Michaelou Maláčovou.