V neděli plnili přání devětapadesátiletému bývalému policistovi. „Dnes v odpoledních hodinách náš tým splnil nouzové přání pro bývalého policistu v terminálním stádiu nemoci, který chtěl naposledy navštívit střelnici, kde se setkal s kolegy, se kterými prožil mnoho let ve službě. Bylo nám ctí být u takto emotivního setkání,“ napsali zdravotníci ze Sanitky přání na své stránky v neděli.

Ze srdce děkujeme…

V pondělí však nastal v příběhu finální posun. Danielu Kartákovi a jeho spolupracovníkům přišel emotivní vzkaz od manželky bývalého policisty. „Za celou rodinu vám ze srdce děkujeme za splnění včerejšího přání. Náš milovaný manžel, otec, bratr a kamarád nás do rána opustil. Díky vaší sanitce mohl ještě potkat své přátele a kolegy. Po dlouhé době byl opravdu šťastný a zapomněl na svůj stav. Ze srdce děkujeme,“ napsala manželka provozovatelům služby Sanitka přání.

Příběh komentují sledující na sociální síti. „Neskutečně silný zážitek, už včera, když jsem viděla první příspěvek. Opravdu věřím, že lidé čekají na poslední setkání s někým, koho mají rádi a kdo jim chybí, aby pak v klidu mohli odejít. Kdo nezažil, nepochopí. Skláním se s pokorou před Vámi,“ napsala Ivana Zatloukalová. „A to je přesně ten smysl celého projektu. Pomůže se nejen tomu, kdo by bez vás své poslední přání nemohl zažít, ale pomůže se i rodině, která vidí svého blízkého šťastného. Díky moc za celý tento projekt,“ doplnila Šárka Hofmannová.

Dva ze tří spoluzakladatelů ukázali v Nymburce, co je součástí vybavení Sanitky přání. | Video: Deník/ Miroslav S. Jilemnický

Představení Sanitky přání.

Podle Daniela Kartáka poptávka po splnění posledních přání roste. I proto se chystají své služby rozšířit. „Aktuálně připravujeme kampaň, ve které požádáme o podporu při nákupu druhého auta. Chceme pro naše klienty to nejlepší a plnit více jejich přání,“ uvedl nymburský zdravotník.