Navíc v zadním traktu budovy, sousedící se základní a mateřskou školou u hlavní silnice na Mladou Boleslav, je lékařská ordinace, čekárna a nové záchody. Proměna ze staré tělocvičny a obvodního oddělení je zásadní a vskutku omlazující.

„Máme z tohoto stánku velkou radost, v sále chyběly záchody a děti, které tu cvičily, musely chodit zdlouhavě přes balkón jinam. Vše je tu nové: podlahy, okna, šatna, světla, sprcha i schody na balkón,“ vyjmenovala starostka Lidmila Pinterová.

Ta ve svém projevu před veřejností a dalšími zastupiteli Krchleb poděkovala Středočeskému kraji za zásadní dotaci z Fondu rozvoje obcí a měst. „Z Fondu přišla hlavní část veškerých nákladů na přestavbu, zbytek doplatila obec. Rekonstrukce vyšla přes 4 miliony korun,“ řekla Pinterová.

Multifunkční sál bude sloužit sporovcům, dětěm z mateřinky a základní školy, vesnickým spolkům a také kultuře. „Chystáme country zábavu, své zázemí tu najdou stolní tenisté a také spolky, kterých máme v Krchlebích hodně,“ uvedla spokojená starostka.

Přestavba trvala deset měsíců, nyní jsou multifunkční sál i ordinace připraveny ke svému využití.