Kde se tam nápis třítisícového městečka z Nymburska vzal? Jasno v tom nemá ani starostka, ačkoliv i jí se na to místní ptají. „Opravdu nevím, nikdo s námi nejednal, netočilo se to v Sadské. Ostatně takový krásný kulturák ani nemáme, ačkoliv by bylo krásné ho tu mít,“ říká starostka Cecílie Pajkrtová.

Pro připomenutí: jedná se o reklamu, kde se Eva Holubová snaží dostat pod málo otevřenou překážku, až ji nakonec pomůže malá holčička. Reklama na poštovní spoření je masivně vysílaná na celostátních televizních kanálech.

Dokonce už byla viděna i v cizině. „Byla jsem na návštěvě v Irsku a mají tam možnost přes satelit sledovat naše kanály. Byl to příjemný pocit, když jsem i v cizině viděla nápis našeho města,“ říká starostka.

Spekulace, jak se nápis KD Sadská do reklamy dostal, však přece jen existuje. Údajně se Eva Holubová poměrně dost kamarádí s jinou herečkou, Jitkou Asterovou. A ta má v Sadské chalupu. Co je však na této spekulaci pravdy, se nepodařilo zjistit.

Nic o původu cedule z reklamy neví ani další osobnost, která rovněž část roku v Sadské tráví, někdejší moderátorka zpráv a současná mluvčí motolské nemocnice Eva Jurinová. „Viděla jsem to, a také mě to hodně překvapilo. Bohužel nevím, ale říkala jsem si, že až budu mít chvilku, zkusím to mezi známými zjistit,“ řekla Jurinová.

Takže pokud někdo ze čtenářů tuší, nechť se ozve redakci Nymburského deníku.