Nakoupení vlastního radaru pro potřeby městské policie a případné jmenování vrchního strážníka. To jsou žhavá témata, o kterých se v Sadské diskutuje.
„V současné době jezdí do Sadské soukromá firma, která s měřením rychlosti pomáhá. Z každé pokuty má 32 procent. Myslím, že by stálo za to uvažovat o tom, aby měli naši strážníci vlastní radar,“ řekl na jednání zastupitelů Petr Šlechta.
Současně také navrhl jmenovat vrchního strážníka, který by kromě jiných povinností také určoval místa nejvhodnější pro měření rychlosti při průjezdu městem. „Jde především o to, aby z toho nebyl byznys, ale preventivní bezpečnostní akce,“ doplnil Šlechta.
Otázka nákupu vlastního radaru je podle starostky města Cecilie Pajkrtové do budoucna diskutovatelnou záležitostí.
Před nedávnem strážníci dostali nové služební auto. „V tuto chvíli máme kvůli leasingu finanční závazky v tomto směru. Otázka nákupu radaru se může prodiskutovat v rámci návrhu rozpočtu města pro rok 2008,“ řekla Nymburskému deníku Pajkrtová.
Radar by přišel na částku kolem půl milionu roku. „Každopádně by se jednalo o investici s návratností v řádu několika let,“ doplnila starostka.
Otázka jmenování vrchního strážníka v tuto chvíli podle starostky není na programu dne.
Městské policii podle stávajícího zákona velí starosta nebo pověřený člen vedení města. „Jmenování vrchního strážníka se využívá u městských policií s více než třemi členy. To není případ Sadské. Podle mého názoru je náš stávající model životaschopný,“ doplnila Pajkrtová.