Tragédie kvůli chybějícímu přechodu pro chodce u zastávky. To je situace, kterou bohužel obyvatelé Sadské z před několika let v Hálkově ulici dobře znají.

Proto upozornili redakci Nymburského deníku na další možnou lokalitu, kde by k podobnému neštěstí mohlo dojít. V těchto dnech citelně chybí přechod pro chodce u zastávky Kaple v Poděbradské ulici u bývalé Polygrafie.

„Vystupují tu denně desítky lidí včetně dětí, autobusy tu staví zhruba po půlhodině. Silnice je široká a jaký je tu provoz, vidíte sami. Kolikrát člověk stojí na jedné straně i minuty, než se odváží silnici přejít. Přechod by hodně pomohl a tolik práce by nestál,“ postěžovala si jedna z pravidelných cestujících bydlící pár desítek metrů od zastávky.

Podle starostky Cecílie Pajkrtové ještě celá akce obnovy povrchu vozovky není ukončená. „Před koncem školního roku jsme nechali udělat ty přechody, které využívají děti,“ řekla starostka.

Celou akci sleduje i nymburská radnice. Podle Zdeňka Jeřábka z odboru správy a rozvoje městského majetku už přechod u Polygrafie a přechod u fotbalového hřiště mohl být nastříkán při tvorbě středové čáry. „Měl jsem takovou představu, že by to firma mohla udělat. Nestalo se,“ uvedl Jeřábek.

V těchto dnech se celý projekt dopravního značení včetně nových přechodů dokončuje na papíře.

A kdy by se měli Sadští přechodů dočkat? „Odhadl bych to do konce prázdnin,“ řekl Jeřábek.