Už potřetí měl v Sadské možnost shlédnout show, kterou by okamžitě mohli v hlavním čase vysílat nejsledovanější televizní stanice.

Zatímco před dvěma lety se bojovalo o Miss základní školy, loni o Sympaťáka, letos přišly na řadu Páry. Večer famózně moderovaný Alešem Cibulkou gradoval až do vyhlášení.

V odborné porotě zasedli takové veličiny jako úspěšný účastník SuperStar a dnešní muzikálová hvězda Petr Poláček nebo členka někdejší populární dívčí skupiny Holki Klára Kolomazníková. Oba své umění předvedli mezi jednotlivými disciplínami přímo na pódiu. Tradiční předsedkyní poroty byla známá zprávařka Eva Jurinová, která dnes na místní škole učí mediální výchovu.

A školáci se vypnuli opravdu k nebývalým výkonům. Prostor k tomu dostali ve čtyřech kategoriích: úvodní přehlídce, mladší páry představily jejich spolužáci, ti starší pak absolvovali obávaný rozhovor s Alešem Cibulkou.

Moderátor se nejvíce zpotil ve chvíli, kdy v jinak profesionálně a navýsost seriozně vedeném večeru jeden ze soutěžících odpověděl na otázku, co zvládá nejlépe ze všech, bez skrupulí: „Prdím!“

To Cibulku i celý sál na několik minut odbouralo, nicméně soutěž pokračovala průřezovými tématy a závěrečnými volnými disciplínami.

Celý večer tematicky navazoval na nedávno skončenou olympiádu, takže několikrát byla k vidění v akci Martina Sáblíková nebo Šárka Záhrobská v zastoupení místních školáků.

Ve volné disciplíně nechyběla ani pocta zesnulému králi popu Michaelu Jacksonovi.

Porota měla sice těžké rozhodování, ale určení vítězů v obou kategoriích bylo nakonec poměrně jednoznačné. Mezi mladšími vyhrál sympatický pár Anna Šubrtová a Matyáš Balaš, kteří přes svůj útlý věk dokazovali, že ne nadarmo chodí do dramatického kroužku.

Mezi staršími vyhráli Tereza Žánová, která už má s podobnými kláními bohaté zkušenosti, se spolužákem Petrem Krátkým.

Při vyhlašování naskočili do očí některých oceněných upřímné slzičky. „Byl to nejkrásnější večer. Alespoň, že jsem třetí,“ svěřovala se mamince při ochodu z kina úspěšná soutěžící z mladší kategorie.

Otázkou zůstává, jaký formát bude mít celá show příští rok. O tom, že skutečně bude, už nikdo v Sadské a okolí vůbec nepochybuje.