Šok zažili záchranáři a kriminalisté včera poté, co byli přivoláni na místo dopravní nehody mezi Sadskou a Hradištkem. V příkopu ležela vážně zraněná cyklistka – důchodkyně, kterou srazilo auto. To však z místa nehody ujelo!

Tragická událost se stala před druhou dopoledne. „Zraněná žena u sebe neměla doklady a byla v hlubokém bezvědomí,“ uvedla mluvčí středočeské záchranky Tereza Janečková. Podle zasahujícího lékaře se jednalo o nitrolebeční zranění s krvácením do mozku.

Na místo byl přivolán vrtulník, který ženu transportoval do vinohradské nemocnice. Podle policistů má být viníkem řidič zeleného Fiatu Tempra, který měl podle svědků ženu srazit zezadu. „Pak ujížděl směrem na Prahu.U Starého Vestce jej zaregistrovala policejní hlídka, která vůz chvíli sledovala,“ řekl šéf nymburského dopravního inspektorátu Miroslav Soukup.

Fiatu se nakonec podařilo ujet na území Prahy- východ. „Také tam byla přijata bezpečnostní opatření k zajištění hledaného vozu, ale zatím nebyla úspěšná,“ doplnil včera odpoledne Soukup.

Pokud bude řidič dopaden, hrozí mu obvinění z několika trestných činů a mnohaletý pobyt za mřížemi.