Bude mít třítisícová Sadská v dohledné době multifunkční sportovní halu nebo zůstane vedle sokolovny rozestavěné monstrum na věčné časy? Tato otázka zatím zůstává stále nezodpovězena. Nová fakta se podle starostky Cecilie Pajkrtové neobjevila ani po středečním jednání rady města, kam byl pozván šéf sokolské organizace Josef Číhal.

Stavební práce na hale ustaly ve chvíli, kdy stát zastavil dotace vzhledem k neplnění časových termínů. Příjemcem dotace byla místní sokolská organizace. O jejím dalším postupu měl Číhal ve středu informovat vedení města, které je celou situací značně rozladěno. „Stalo se to problémem všech místních obyvatel. Nechceme, abychom tu měli další „holubí dům“ a jediným správným východiskem je halu za každou cenu dostavět,“ uvedla Pajkrtová na nedávném zasedání zastupitelstva města.

Sokolové podle informací starostky hodlají peníze shánět. Během prázdnin se tak žádný překvapivý vývoj nedá očekávat. A tudíž ani obnovení stavebních prací na hale.

Zastavení stavby zkřížilo plány řadě místních organizací. Mezi nejvíce poškozenými budou školáci. Ti už několik let touží po pořádné tělocvičně, hala měla tento problém částečně vyřešit. „Pokud skutečně hala zůstane nedostavěná, budeme muset situaci okamžitě řešit,“ uvedla po prvních zprávách o komplikacích s halou ředitelka školy Blanka Žánová.

Značné zklamání je také na straně místního prvoligového basketbalového klubu, který se těšil na zápasy před domácím publikem. Pro další sezonu tak musí zůstat v poděbradském exilu. A možná nejen pro následující ročník nejvyšší soutěže.

Nejvíc ovšem situace rozčiluje radnici. Ta v podstatě s akcí nemá nic společného, ale podle starostky tato nepříjemná událost kazí renomé města. V praxi by to mohlo znamenat stop státních dotací pro projekty města. „Těžko budeme úředníkům na ministerstvech vysvětlovat, že město nemá se zastavenou dotací na halu nic společného,“ doplnila starostka.