Jak už jsme dříve informovali, Středočeský kraj se rozhodl najít využití pro objekt bývalého učiliště v Sadské, který zatím zeje prázdnotou. Komise, která měla využití objektu zhodnotit, doporučila, aby tu vznikl dětský domov a byty na půl cesty.

Před několika týdny se na prohlídku objektu vypravil náměstek hejtmana Miloš Petera spolu se středočeským radním pro školství Milanem Němcem, náměstkyní majetku pro oblast majetku Zuzanou Moravčíkovou a Jiřím Hubálkem, ředitelem Střední odborné školy a Středního odborného učiliště v Nymburce, pod které učiliště patřilo.

Už tehdy se mluvilo o několika možnostech, které by jako využití areálu přicházely v úvahu. „Objekt je ve velmi dobrém stavu. Areál by mohl být využit například pro sportovní vyžití, jako školící středisko nebo penzion,“ řekl tehdy Deníku Petera.

Komise, která se hledáním možného využití areálu zabývá, doporučila, aby tu vznikl dětský domov a takzvané byty na půl cesty. Tedy byty, které by usnadnily dětem z dětských domovů zapojení se do běžného života. „Doporučením by se teď měla zabývat rada kraje,“ dodal Petera.

Na webových stránkách Nymburského deníku proběhla anketa, ve které se čtenáři mohli vyjádřit k tomu, jaké využití by si v areálu představovali.
V anketě hlasovalo celkem 28 lidí. Třináct z nich bylo pro možnost, aby byl areál využíván pro sportovní vyžití, devět lidí hlasovalo pro možnost vzniku domova důchodců. Po dvou hlasech získaly možnosti využít areál jako penzion, místo pro rekreaci a školící středisko.