Nový kamerový systém ve městě chce zavést Sadská. V první etapě se počítá se zavedením čtyř kamer, které budou využívat hlavně státní policisté.
První kamera má být umístěna na náměstí, druhá na žádost policie u kruhového objezdu, další bude u železničního přejezdu směrem na Milčice, ta bude zabírat prostor u nádraží, a poslední bude u základní školy.

„Tato etapa by se měla stihnout ještě letos. Získali jsme dotaci, takže peníze z ní musíme použít. Zbrzdili nás projektanti, kteří včas nedodali projekt, přestože byl objednaný. Doufám, že se to letos stihne," uvedl starosta Sadské Milan Dokoupil.

Druhá etapa instalace kamerového systému ještě není jasná. Vedení města ale už má jasno v tom, kde další kamery budou. „Jde o směr ke kostelu, to znamená Kostelní ulicí ke hřbitovu," vysvětlil starosta. Systém je dimenzovaný na dvanáct až šestnáct kamer, které se budou většinou v budoucnu nacházet v centru města.

Sadská nepočítá se zřízením obsluhy kamerového systému on-line. Ve městě je služebna státní policie i městští strážníci a společně budou sledovat ale spíše záznamy, když bude třeba objasnit některé případy. „On-line přístup ke kamerám bude míst státní police, protože systém je dělaný hlavně pro ně. A sama přítomnost kamer je určitá prevence. Nám jde ale i o ten záznam, když se tady něco stane, najdeme na něm co se stalo, kdo to udělal," doplnil starosta Milan Dokoupil a připomněl případ, kdy vandalové opakovaně ulámali nově zasazené stromečky u hlavní silnice a bez kamerového systému je nebylo možné identifikovat. Proto už také město stromy znovu nenechalo osadit, čeká se na instalaci kamery u kruhového objezdu.