Mimořádnou událost zažil v úterý dopoledne Zimní stadion v Nymburce. Cestu na jeho ledovou plochu si totiž po 30 letech našel slavný československý krasobruslař, dvojnásobný mistr Evropy a bronzový medailista zimních olympijských her 1984 v Sarajevu, Jozef Sabovčík.

Co přivedlo do našeho městečka Joža, který jinak žije 
v Americe? Souhra šťastných náhod, jak už tomu bývá.

Režisér František Blaťák, který jezdí trénovat do Nymburka 30 let, jej zkontaktoval 
v lednu v Bratislavě a přizval jej do lední show Jen počkej zajíci. Jedinečná lední podívaná vznikla na motivy populárního animovaného seriálu a vloni byla s úspěchem uvedena v sedmi českých městech. Hlavních rolí se ujala česká krasobruslařská elita včetně evropského šampiona Tomáše Vernera.

„Nedá mi to a stále hledám možnosti, jak své projekty zdokonalit. Tak vylepšuji i Jen počkej zajíci. Přidávám například sóla, komplikuji to, dělám to ještě zajímavější. Novinkou je rovněž posila souboru, Jožko Sabovčík. S ním jsem shodou okolností dělal 
v Nymburce před 30 lety program, v němž Jožo skočil čtverného rittbergera," vypráví režisér Blaťák.

Čím se vůbec Jozef Sabovčík zabývá, když právě nezkouší lední revui o komicky nešikovném vlku a chytrém zajíci? „Tak já stále dělám vystoupení v Americe i po Evropě, ale hlavně trénuji. Mám strašně moc dětí, o které se musím starat. Toto byla jediná možnost, kdy jsem mohl přijet na zkoušky. Zatím vím, že budu moci v show vystoupit v Praze a v Bratislavě," říká Jožo, který má pořád dlouhé vlasy a pořád skvěle bruslí. Taky se těší, že se na ledě zase potká s Tomášem Vernerem. Dobře se znají z různých turné 
a je s ním prý vždycky veselo.

A jak je to s tím čtverným skokem dnes? „No, to už dnes nedám, ale trojitého jsem dnes skočil. To ještě občas jde," směje se Jozef Sabovčík. My však víme, že nejen občas!