Jedním z nich byl pan Karel, který oslovil Respondeo s tím, že má konflikty s bývalou manželkou ohledně předávání dětí ve věku 9 a 16 let. Domnívá se, že je matka navádí, aby k němu nechodili. „Psychoterapeut v tomto konkrétním případě nejprve navrhl společné setkání rodičů, kde byla domluvena základní pravidla pro předávání dětí. Další spolupráce s rodiči probíhá individuálně. Cílem je, aby se oba naučili komunikovat bez konfliktů ohledně záležitostí týkajících se dětí,“ uvedla Naďa Hanuš Vávrová ze společnosti Respondeo.

Spory ve vztahu řeší s pomocí psychoterapeuta i paní Marie se svou dospívající dcerou. To, že nejsou schopny se na ničem domluvit a jedna druhou respektovat, se projevilo na prvním společném sezení, kdy si skákaly do řeči, překřikovaly se. „Psychoterapeut intenzivně pracuje s matkou i dcerou na zlepšení komunikace, některých se zúčastňuje i strýc dospívající dcery, který žije ve společné domácnosti také a s dcerou paní Marie si rozumí o něco lépe. Po několika setkáních obě uznávají, že se jejich komunikace a vzájemné soužití zlepšuje,“ popsala další případ Vávrová.

Psychoterapie v rámci projektu Jak na konflikty ve vztazích, která může být individuální, ale i párová je bezplatná. Psychoterapeutická setkání je možné domluvit v Nymburce, Mladé Boleslavi a Kolíně. Program je podpořen Ministerstvem vnitra. Kontakt na odborníky je možné získat telefonicky na čísle 725 554 828, a to vždy od pondělí do čtvrtka mezi 8. a 15. hodinou.