Vůbec poprvé seděl ve volební komisi devatenáctiletý student střední odborné školy v Nymburce Jiří Rys. Chvílemi mluví jako kniha a o politiku se začal zajímat už ve třinácti letech. „Vždycky mě zajímalo, co je ještě za tím vším, nechtěl jsem politiku sledovat jen povrchně,“ řekl Jiří Rys, který byl členem volební komise na nymburské základní škole Letců R.A.F.

Sám volil v Oskořínku, kde žije. „Ještě se rozmýšlím mezi sociálními demokraty a Zelenými,“ uvedl před svou sobotní volbou.

A proč je dobré volit podle Jiřího? „Demokratické volby jsou pilířem demokracie. Teď můžeme politikům spočítat účty. Vlastně si to na dva dny během voleb prohodíme. Veřejnost má momentálně v rukou karty a může rozhodnout,“ míní Rys.

Politickým vzorem je pro Rysa senátor Jaromír Jermář. „Na svých stránkách normálně zveřejňuje svůj diář. Kde se s kým sešel a podobně. Líbí se mi, když je to čitelné,“ dodal Rys, který si s sebou na okrsek č.13 vzal knihu Za fasádou Lidového domu. „To pro případ, když nebudou chodit voliči,“ usmál se Rys.