Exotika. Pojem, do kterého můžeme zahrnout veškerou faunu i flóru, která u nás nežije ve volné přírodě. A protože se člověk rád dívá na něco, co tak často nevidí, připravilo Výstaviště v lysé nad Labem další ročník výstavy Exotika 2016. Návštěvníci si mohou vybrat, na co se jejich lačné oko nejraději dívá. Jestli jsou to akvarijní rybičky, hadi, pavouci, andulky, papouškové, orchideje a další vzácné rostliny, nebo stánky s oblečením, jídlem a květinami. Zkrátka v Lysé nad Labem si přijde snad každý na své. Ale co si budeme povídat, nejšťastnější jsou 
z výstavy děti, které milují zvířata. A vidí a dozví se spoustu zajímavého. Například se seznámí s ledňákem obrovským, který ovšem nemá s naším ledňáčkem nic společného. Zvláště velikost ne. Dorůstá totiž velikosti až 45 centimetrů.

Výstava Exotika na výstavišti přinese i v sobotu zajímavý doprovodný program.

V hale B můžete zhlédnout expozici firmy Plaček 
z Poděbrad s názvem strašidelný koutek „Fobie". Už samotný název napovídá, že jde o živočichy, ze kterých mnozí mají husí kůži a někdy i tu zmíněnou fobii. Jde hlavně o pavouky, červy, ale také hady.

Kdo se nechce otřásat nad sklípkany a tarantulemi, může si zvolit příjemnější strávení času v podobě soutěže o nejexotičtější masku, která se uskuteční 
v hale A2 v sobotu od 14 hodin. A pokud nemáte doma tu svou masku, můžete si ji vyrobit přímo na výstavišti ve stánku s Lucií Halamovou.

A ještě informace, jak jsou expozice na výstavišti rozdělené do výstavních hal. V hale C je zastoupena Afrika, Jižní Amerika a Austrálie. Můžete tady vidět šelmy, hady, exotické ptactvo i rostliny. Hala B je věnována Asii a Evropě, jsou tu expozice z entomologie, čili s ukázkami různého hmyzu, akvaristika a teraristika. V hale A1 se nachází burza zvířat a rostlin, v hale A2 probíhá bodovaná soutěž drobného ptactva. Zbývá ještě Severní Amerika, která je zastoupena na venkovním prostoru. Uvidíte bizona, pumu a různé dravce, pro dobrou náladu tu indiáni hrají na své typické píšťaly příjemnou indiánskou hudbu.

Pro úplnost je ještě nutné uvést upozornění od organizátorů, že na výstavu je přísný zákaz vstupu se psy 
a jinými mazlíčky. Kdo rád fotí, může si pořídit snímky kteréhokoliv vystaveného exponátu, ale ve vnitřních prostorách pouze bez blesku, aby se vystavení živočichové nestresovali.

Výstava vytváří dokonalou iluzi exotické přírody 
a savců, jež nenajdeme na žádné jiné výstavě v Evropě, ale mnohdy ani v renomovaných zoologických zahradách.

Otevřeno je do neděle, denně od 9 do 17 hodin.