Jelikož se myslivci budou pohybovat kolem všech tří jezer, na nebezpečí upozorňují i rybáře. „V neděli 23. října proběhne mezi 8. a 14. hodinou v okolí poděbradských jezer 1, 2, a 3 myslivecká naháňka na divoká prasata. Žádáme vás, zejména pak rybáře, abyste zvážili výskyt v této oblasti,“ nabádá radnice na svých stránkách.

Rozryté pláže i sportoviště

Divoká prasata se i přes instalaci nového plotu a dalších zábran dostávají na pláže Jezera takřka se železnou pravidelností na přelomu zimy a jara. Jejich řádění pak stojí město statisíce korun. I letos na jaře rozryla pláže, sportoviště i přilehlé cesty. Před letní sezónou museli dát celý areál do pořádku pracovníci Technických služeb, kteří se o Jezero starají.

Proč divoká prasata každoročně na konci zimy a začátku jara vyhledávají právě pláže Jezera, se dá jen spekulovat. Před lety však údajně myslivci právě v této lokalitě divoká prasata dokonce přikrmovali, aby je na místo vylákali a pak mohli odstřelit. Na to se však po čase přišlo a tato praxe byla zakázána. Zda prasata pokračují v letité tradici návštěv Jezera právě z těchto důvodů, se určit nedá.