Nymburské kulturní centrum už škrtlo například oblíbený festival Mateřinka, na nějž se v posledních letech sjížděly do Sportovního centra děti s učitelkami z celé republiky. Festival pódiových vystoupení dětí, který moderoval Jan Kovařík, se měl konat 7. a 8. května. Z bližších akcí je zatím odložen festival lidskoprávních dokumentů Jeden svět, který se měl v nymburském kině Sokol uskutečnit od 1. do 4. dubna. Zatím se hovoří o náhradním podzimním termínu.

ON-LINE ke koronaviru najdete ZDE

Neuskuteční se ani oblíbený Bleší trh, který byl v plánu na neděli 5. dubna v Obecním domě. Senioři se o dva dny později, tedy v úterý 7. dubna, nedočkají svého posezení Čas na čaj. Neuskuteční se festival krátkých animovaných filmů Zkrátka animace, který mělo hostit kino Sokol v sobotu 25. dubna a kde měl být promítnut na Oscara nominovaný snímek Darji Kashcheevové Dcera.

V Poděbradech přijdou tisíce lidí o tradiční zahájení motorkářské sezóny, které bylo letos naplánováno na 11. dubna. Oficiální stránky pořadatelů zatím hovoří o zrušení akce do odvolání. Zda se spanilá jízda Praha – Poděbrady s přehlídkou stovek strojů letos později uskuteční, tak zatím jasné není. V lázeňském městě jsou také oficiálně zatím do konce března zrušena představení v divadle Na Kovárně. „Plánovaná divadelní představení se buď zcela ruší nebo přesouvají na jiný termín – dle možností umělců. Informace o konkrétních představeních najdete na webových stránkách Městského kulturního centra nebo je můžete získat na telefonu 325 612 505,“ uvedla ředitelka Městského kulturního centra Lucie Kurková.

Konat se nebudou ani oblíbené Dny zdraví, které plánovaly nemocnice v Nymburce i Městci Králové. V Nymburce se měl konat v úterý 7. dubna. „Pro konání akce bude zvolen náhradní termín, o kterém budeme včas informovat,“ uvedla Barbora Jánská, mluvčí nemocnice. Také městecká nemocnice ruší Den zdraví v původním termínu 16. dubna.

Koronavirus v Česku