Jako dýdžej hrajete jaký repertoár? Specializujete se na určité hudební období?
To jsem dělával, ale teď už hraju všechno. Dříve jsem se orientoval na Českoslovenké hity a oldies. Právě rozjíždím videodiskotéky, které jsou podle mě daleko líbivější. Občas hraju v nymburské diskotéce Factory, ale hodně na soukromých oslavách.

Se skupinou K – Music hrajete na jakých akcích?
Především je to hodně plesů, nejvíc snad mysliveckých. Potom jsme hráli ještě nějaké Staročeské máje. Stále hrajeme taneční pro mladé na sále bývalého COPu v Nymburce.

Nedávno jste hrál na letním parketu v Kamenném Zboží. Jaké to tam je?
Je to fajn. Už jsem tam hrál v loňském roce. Kamarádi říkali, že mě slyšeli až v Nymburce u Plusu (smích).

Kým se cítíte víc, dýdžejem, muzikantem, nebo hercem?
Nejvíc ve své kůži se cítím, když zpívám, tedy s kapelou. Líbí se mi, když se lidi baví a já jim můžu písničky předat. Kromě většinového převzatého repertoáru zpívám dvě vlastní písně, jsou to pomalejší Na křídlech andělů a Nevěřím.

Skládáte hudbu i pro divadlo?
Ano, nyní jsem složil náladovou hrabalovskou hudbu do představení Slavnosti sněženek, kterou právě hrajeme s divadelním spolkem Hálek.

Jakým způsobem nahráváte a skládáte?
Mám teď skvělé klávesy – syntezátor, který má v sobě autentický zvuk nástrojů. Používám nahrávací program a nahrávám v reálném čase. Zní to uvěřitelněji, než midi technologie.

Občas vystupujete v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Jak jste se k tomu dostal?
Přes mého kamaráda profesionálního záchranáře Mirka Klapala, který tam jezdil a jezdí hrát. Zatím jsem bezejmenný záchranář. Už jsem zaskakoval i za Mirka (smích).

Jak vypadala vaše první televizní scéna?
Herečku Zlatu Adamovskou jsme vezli do nemocnice. Máme záchranářské lehátko na kolečkách a vyjíždíme z výtahu. Pak jsem natáčel na poděbradském nádraží, fotbalová Kamenice se porvala. Bylo tam řezné zranění od nože, toho chlapíka jsem odvážel do sanity.

V kolika Ordinacích jste už hrál?
To nejde spočítat, protože se to natáčí na přeskáčku. Může to být ale tak šest, sedm dílů. Kolikrát ani nevím, v kterém dílu se mihnu. Pak mi volají kamarádi, že mě viděli v televizi.

Kde se scény Ordinace natáčejí? Pouze v Poděbradech?
Interiéry se točí v hostivařských ateliérech. Exteriéry se točí na Poděbradsku, Nymbursku a v Kolíně. V Nymburce se natáčelo na soudě. V Poděbradech se natáčí na kolonádě, hodně se využívá nádraží a Riegrovo náměstí. Vchod do kamenické nemocnice je zadní vchod nemocnice v Kolíně.

Dostal jste se na prkna pražského divadla Kalich. Tam jste si zahrál v muzikálu Jack Rozparovač.
Všechno to začalo soutěžní otázkou v TV magazínu, na kterou jsem odpověděl esemeskou. Pak jsem už po internetu poslal kód, který jsem obdržel, a připojil jsem svou fotografii. Porota následně vybírala šest pánů a šest dam. Tváře se objevily v magazínu a čtenáři pro nás hlasovali. Nakonec jsem vyhrál spolu s Michaelou Vrbovcovou ze Sokolova. Cenou byla možnost zahrát si s profesionály v muzikálu Jack Rozparovač.

Koho jste v představení hrál?
Když jsem přišel do kostymérny, měl jsem hrát policajta. Nakonec jsem vyfasoval kostým jednoho z Londýňanů. Mně to ale vůbec nevadilo. Když mi totiž padne kostým na divadle, je to super, cítím se spokojený. A kostým Londýňana mi padl jako ulitý.

Jaký máte z toho „hození do vody“ zážitek?
Měli jsme jednu hlavní zkoušku a mně připadalo, že to ti herci neví, že tam budeme hrát. Dobrýýý den, zvedali na nás obočí, když jsme je s kolegyní zdravili. Vzal si mě na starost hlavní policajt. Neměl jsem ani scénář. V průběhu hry se zpívá píseň Londýn. Hanka Zagorová zpívá a všichni opakují, co zazpívá. O to je to jednodušší. Pak jsem tak na oko zpíval ještě jednu píseň. Pódium má dvě točny, tak jsem tam jezdil s policajtem a četl si noviny (smích).

S kým jste stál na prknech Kalicha?
V muzikálu hrají a zpívají Hana Zagorová, Richard Tesařík, Leona Machálková nebo Josef Laufer. Všichni se ke mě chovali vstřícně.

RADIM KEITH se narodil 21. prosince 1978 v Nymburce, kde dodnes žije. Vystudoval Střední zemědělskou školu v Poděbradech, obor agropodnikání. Pracoval jako programový pracovník a vedoucí kina v Městském kulturním středisku. Nyní moderuje, vystupuje jako Dj, zpívá a hraje v K – Music. Mimo to několikrát hrál v seriálu Ordinace v růžové zahradě a naposledy si zahrál i v muzikálu Jack Rozparovač v pražském divadle Kalich. Rozjel internetové rádio Nira. Aby toho nebylo málo, je zároveň trojnásobným mistrem Evropy klubů v závodech na dračích lodích. Volné chvíle tráví v sedle Ály, což je dvanáctiletý kůň lepšího původu.