Bývalá panská zahrada, která patřila kdysi k zámku, se v budoucnu má přeměnit v příjemné místo odpočinku, kde se budou moci návštěvníci klientů domova důchodců se svými příbuznými projít a příjemně strávit společné chvíle.

Místo se nachází proti zámku za mateřskou školou. Je to starý ovocný sad, který by se měl podle starosty Petra Kapala změnit v příjemné místo odpočinku. „Počítáme s parkovou úpravou, v areálu počítáme s cestičkami v jakémsi tvaru osmičky, kde budou samozřejmě lavičky a další potřebný mobiliář,“ uvedl starosta s tím, že nyní se začalo s likvidací náletových dřevin. „Musím poděkovat lidem, že nám v tom pomáhají, dřevo si berou na topení domů.“

Na celou akci však město nemá ještě sehnané peníze. Podle Petra Kapala byl úplně první propočet kolem tří milionů korun. „Je to hodně peněz, budeme se snažit to ještě snížit. Ale už jen cesty, kterých bude několik set metrů, vyjdou draho. Navíc musíme pozvat specializovanou firmu, která ošetří odborným řezem stromy, které tu zůstanou,“ dodal starosta.

Novou zámeckou zahradu budou moci v budoucnu využívat nejen klienti domova důchodců ke svým procházkám s příbuznými, ale i maminky s kočárky a malými dětmi.