Vedoucí stavebního úřadu, pracovnice hygieny, životního prostředí, policisté a zástupci vedení města. Ti všichni se zúčastnili kontrolního dne u polorozbořeného domu Věroslava Boumy v Rožďalovicích a u nemovitosti na Hasině, kde jsou haldy odpadků všeho druhu. Jediný, kdo chyběl, byl samotný majitel domů a pozemků.

Jak už Nymburský deník informoval před dvěma týdny, nové vedení města se rozhodlo řešit velmi palčivý problém
s tunami odpadků právě na zmíněných pozemcích. Navíc v rožďalovickém domě, který před pěti lety vyhořel, bydlí stále romští spoluobčané v neskutečných podmínkách, přestože už před časem stavební úřad rozhodl, že je dům neobyvatelný.

I při včerejším ohledání místa rozhodla vedoucí stavebního úřadu o neprodleném vyklizení objektu. „Stavba bezprostředně ohrožuje život
a zdraví osob,“ stojí v rozhodnutí, které je na vratech nemovitosti.

Obsah navršených hald nepořádku obtěžuje hlavně okolo bydlící sousedy.

„Viděly jsme tady mockrát potkany, jsou tu roje much a pro zápach se tu nedá normálně žít. Navíc se nám také ztrácejí slepice a králíci. Je celkem jasné, kdo to dělá, ale nechytly jsme nikoho za ruku. Jsme moc rády, že nový starosta dělá všechno pro to, aby se celá situace vyřešila. Staré vedení s tím několik let nic nedělalo,“ nechaly se slyšet ženy, které mají se sousedy nepříjemné zkušenosti.

Navíc prý někteří z problémových spoluobčanů lezou i na jejich soukromé pozemky.

S odpadky na pozemcích chce vedení města udělat konec. „Dostali jsme doporučení, abychom poslali veškerou fotodokumentaci na krajský úřad a komisi ministerstva životního prostředí k prošetření, což samozřejmě uděláme. Doufám, že se celá věc už konečně pohne kupředu a pan Bouma ten děsný nepořádek zlikviduje,“ uvedl rožďalovický starosta Petr Kapal.