Romské sdružení pod vedením Františka Siváka nabídlo městu své služby, to však pro tyto pracovníky podle místostarosty Zdeňka Vocáska práci nemá.

„Po předchozí domluvě 
s panem Vocáskem, která byla někdy v září, jsem zařídil pěti lidem příspěvek od úřadu práce, účet v bance a bezdlužnost. Splnil jsem tak všechno, na čem jsme se dohodli a teď mi bylo řečeno, že práce pro naše lidi není," říká František Sivák, předseda Občanského sdružení Romové pro Nymburk s tím, že skupina Romů by mohla například hrabat listí nebo uklízet ulice.

Dočkal se ale odpovědi, že zatím pro tuto skupinu lidí město práci nemá. Radnice má hrabání listí zařízeno jinak. Po městských pozemcích jezdí sekačky, které posekají trávu a seberou rovnou i spadlé listí. „Jelikož jsme chtěli podpořit sociálně slabší občany, nechali jsme je v létě sekat trávu, ale práce nebyla odvedena v pořádku," uvedl místostarosta Vocásek s tím, že dokonce museli propustit některé zaměstnance města, aby Romové měli práci. Další spolupráce se podle něj řeší s technickými službami. „Momentálně práce není, možnost by byla v případě spadu sněhu," vidí možnost spolupráce Zdeněk Vocásek. 

František Sivák prý dohodl na úřadu práce příspěvek pro pět romských pracovníků ve výši 12 300 korun měsíčně na každého z nich včetně sociálního a zdravotního pojištění. „Vzal jsem si úvěr na sto tisíc korun, abych nakoupil techniku, a teď splácím osm a půl tisíce měsíčně. Mám z toho pocit, že nám nechtějí pomoci," postěžoval si předseda romského sdružení. Místostarosta Zdeněk Vocásek to ale vidí jinak. Podle něj multikáru, kterou Sivák údajně pořídil sám, koupil pro Romy jeden z Nymburáků. „Jednali jsme i s úřadem práce a dozvěděli jsme se, že by město muselo ještě nějaké peníze za Romy doplácet. Je to samozřejmě o financích. Musíme úklid města rozmýšlet ekonomicky," vysvětlil momentální odmítnutí spolupráce s Romy Zdeněk Vocásek s tím, že František Sivák má možnost spolupracovat i s dalšími obcemi nebo třeba s Povodím Labe, které potřebuje udržovat břehy.