Ve městě se v posledních dnech objevila „zaručená zpráva“, že se do Milovic má nastěhovat údajně až šest set Romů. Sto padesát rodin z Chomutova a čtyřicet rodin z Českého Brodu. Město však o ničem neví.

Na redakci Nymburského deníku se s touto zaručenou zprávou obrátila mailem jedna z obyvatelek Spojovací ulice, která má vážné obavy z toho, že takový počet by byl pro tak malé město neúnosný. „Ve Spojovací ulici by se měly z dotace Evropské unie opravovat pro tyto účely dva domy. Myslím, že mají obyvatelé Milovic právo vědět, co se plánuje.

O tuto dotaci si nepožádalo město, ale nějaký chytrý podnikatel,“ uvedla ve svém dopise. Starosta Milan Kraus prý tuto zprávu také slyšel a proto se obrátil na majitele zmíněných domů, co je na této informaci pravdy. „Dostalo se mi odpovědi, že nic takového majitel nechystá. Navíc ani na stavebním úřadu není zmínky o tom, že by někdo žádal o stavební povolení,“ uvedl Kraus s tím, že podle něj je všechno naprostý nesmysl, protože EU nyní nepodporuje školství, ani bydlení.

O stěhování Romů neví ani nikdo na českobrodské radnici. Podle všeho se tedy zdá být zpráva nepravdivá.