Vyhledávací soutěž je určena pro rockové skupiny v tom nejširším slova smyslu. Účastníci soutěže nesmí mít na svém kontě více než jedno CD, vydané u oficiálního hudebního vydavatelství.

Podrobnější informace se zájemci dozví na webu soutěže www.rocknymburk.wz.cz. „Uzávěrka pro zaslání nahrávek je do 24. února 2012. Finálový večer za účasti šesti vybraných skupin se uskuteční v sobotu 24. března od 19 hodin v kulturním domě v Nymburce,” řekl za vyhlašovatele, tedy Městské kulturní středisko, Lukáš Kadava.

Zájemci mohou posílat své nahrávky se základními daty o kapele (přihláška ke stažení na webu soutěže) na adresu: MěKS Nymburk, Palackého třída 449, 288 02 Nymburk. Poprvé mohou také své nahrávky posílat digitálně přes uschovna.cz nebo uloz.to na mail: rocknymburk@seznam.cz.

Headlinerem večera bude loňský vítěz, skupina X-Left to Die. Ti mají za sebou debutové album Potešma. V současnosti zkouší úspěch v mezinárodní soutěži Emergenza. Pokud by postoupili v rámci České republiky, postoupili by do prestižního kola v Paříži.

Vítěz Rock Nymburk získává víkend v profesionálním studiu a účast na velkém letním festivalu.