Silničáři chystají od pátku 28. května opravu mostku nedaleko Kněžiček, což znamená úplnou uzavírku úseku mezi Dlouhopolskem a Lovčicemi. Objížďka pro osobní auta měří více než 7 kilometrů. Nákladní auta pak budou muset dokonce vyjet na část dálnice D11 a na trasu se vrátí až v Chlumci nad Cidlinou. Jejich objížďka měří dokonce 24 kilometrů.

Příčinou uzavírky, která potrvá až do konce prázdnin, je špatný stav zmíněného mostku. „Jeho stavebně technický stav je hodnocen stupněm V - špatný a neustále se zhoršuje. Na předmostích dále dochází k trhání krajnic, což je způsobeno provedením náspu z nevhodného materiálu,“ vysvětlil Martin Buček z Ředitelství silnic a dálnic.

Vozovku na místě nejprve vyfrézují, pak dojde k odstranění podkladních vrstev. „Dále dojde k odtěžení části násypu tělesa silnice a vybourání mostu. Ten bude nahrazen ocelovou konstrukcí,“ uvedl Martin Buček. Celá akce vyjde přibližně na 10 milionů korun.

Objížďka pro osobní auta bude znamenat zabočení doleva před obcí Dlouhopolsko a povede přes Běrunice a Kněžičky, za nimiž se řidiči napojí zpět před obcí Lovčice. Nákladní auta nad 3,5 tuny budou muset před Dlouhopolskem zahnout naopak doprava a zamíří k nájezdu na dálnici D11 za Žehuní. Po dálnici se pak dostanou až ke sjezdu u Chlumce nad Cidlinou a zpátky po exitu na kraj města na původní silnici.