Bezplatné a diskrétní psychologické poradenství je možné využít v partnerských vztazích, při výchově dětí či v soužití s rodiči. Dobrým příkladem, že terapie opravdu funguje, je například už na začátku zmíněný příběh Filipa.

Filip dostal kontakt na terapii v rámci projektu Jak na konflikty ve vztazích od manželky, která je klientkou Intervenčního centra Respondeo. Rozhodnutí do terapie vstoupit padlo před několika měsíci, kdy po konfliktu s manželkou odešel na čas ke svým rodičům a následně na podnikovou ubytovnu. „Stěžejní motivací podstoupit terapii byl zprvu návrat k manželce a dceři, ale postupně během terapie vyvstalo mnoho přidružených témat - například Filipův hodnotový žebříček nebo vztah k alkoholu. Díky terapii nyní Filip nahlíží na svou situaci i jiným úhlem pohledu než před začátkem terapie,“ vysvětluje psychoterapeut projektu Lukáš Verner.

V současné době probíhají pokusy o obnovení komunikace s manželkou, jejichž cílem je nastavení pravidel kontaktu s dcerou a vzájemného předávání informací. Psychoterapie v rámci projektu Jak na konflikty ve vztazích, která může být individuální, ale i párová, je bezplatná. Psychoterapeutická setkání probíhají v Nymburce, Mladé Boleslavi, Kolíně a Mělníku, a to po domluvení termínu na telefonu 725 554 828 od pondělí do čtvrtka mezi 8 -15 hodinou. Projekt je podpořen z programu Ministerstva vnitra.