Vysokou účast zaznamenaly komise i v některých městech. V Poděbradech i Lysé nad Labem dorazilo k urnám více než 70% oprávněných voličů. I to dokumentuje, jakou váhu voliči uplynulým parlamentním volbám přikládali.

Absolutním rekordmanem našeho regionu je Vlkov pod Oškobrhem. Z 82 voličů zapsaných v seznamu jich přišlo volit plných 74. Což činí 90,24%. Právě Vlkov je tak jednou z obcí, kde každý hlas znamená více než 1% celkového výsledku obce. Bez zajímavosti není fakt, že místní preferovali koalici SPOLU, která dostala 28 hlasů, což činí 38,35%. O druhé místo se podělilo ANO s Piráty a Starosty. Obě kandidátky získaly ve Vlkově shodně 11 hlasů, tedy 15,06%.

Také další malá obec s vysokou volební účastí se jednoznačně vyslovila pro koalici SPOLU. Řeč je o Zvěřínku ležícím jen pár kilometrů od Nymburka. Volit přišlo 164 místních, což je 83,4%. Za zmíněnou koalicí SPOLU skončilo druzí Piráti se Starosty, až třetí pak ANO.

Parlamentní volby na Nymbursku.
Volby na Nymbursku: Větší města volila opoziční koalice. S výjimkou Nymburka

V našem regionu existují dvě obce, kde vyhrál někdo jiný než koalice SPOLU nebo Babišovo ANO. Jednou z nich jsou Jiřice. V této obci nedaleko Milovic jsou však počty ovlivněné přítomností zdejší věznice, kde se letos k hlasování přihlásila více než polovina odsouzených, tedy přibližně 450 mužů. I tento fakt způsobil, že Jiřice měly volební účast 83,88% a vyhrála v ní koalice Pirátů se Starosty se ziskem téměř 41,5% hlasů. O více než polovinu hlasů méně získalo druhé SPOLU a třetí ANO. „Hlasuji proto, že chci změnu. Nechci, až se vrátím domů, aby byl u moci stále Babiš,“ svěřil se krátce po své páteční volbě jeden z vězňů.

Druhou obcí, kde vyhráli Piráti a Starostové, jsou Milčice, kde byla však paradoxně nejnižší účast ze všech obcí a měst na Nymbursku a stojí tak na opačném pólu. Volit dorazilo jen 55,93% a za vítězným PirStanem skončilo druhé SPOLU. Tradičně nízkou účast hlásí také Milovice s 56,68%. V tomto městě se vítězové prohodili, tedy zvítězilo SPOLU před druhými Pirát a Starosty.

Miloš Zeman odvolil v Lánech.
PŘEHLEDNĚ: Kdo vládne Česku, pokud prezident nemůže

Zajímavé výsledky hlásí také Seletice, kde první dvě místa bralo ANO a SPOLU. Ovšem na třetím místě skončilo hnutí Otevřeme ČR normálnímu životu, které získalo 13 hlasů a tím 11, 81%. Vysvětlením je pohled na kandidátku, kde nalezneme mimo jiné Oldřicha a Ivetu Petrtýlovi žijící právě v této obci.