Místní si na neutěšenou situaci zejména s povrchem silnice a chodníků dlouhodobě stěžovali. „Když ulicí projíždíte autem, je nutné jet krokem, některé výmoly jsou opravdu o poškození auta,“ řekl řidič, který v lokalitě bydlí. I úprava povrchu silnice bude součástí chystané rekonstrukce.

Ta začne už v říjnu. Bude se týkat celého prostranství včetně opravy vodovodního a kanalizačního řadu. „Tento historický a zajímavý prostor využívaný i ke kulturním akcím si zaslouží požadovanou rekonstrukci a ta konečně v říjnu započne,“ uvedl starosta Pavel Fojtík.

Radnice dlouho připravovala rekonstrukci celého prostranství ulice Na Rejdišti. Plánované zahájení prací je stanoveno na říjen letošního roku a s dokončením se počítá v červnu roku příštího. „V rámci stavebních prací budou zhotoveny nové komunikace, chodníky a parkovací stání, odvodnění komunikací, dešťová kanalizace, lavičky a odpadkové koše, veřejné osvětlení, sadové úpravy, dopravní značení,“ vyjmenoval Petr Černohous, mluvčí radnice.

V souladu se zákonem dostanou prostor také památkáři, na místě bude proveden i archeologický výzkum. „Bylo zapotřebí i spolupráce se společností Vodovody a kanalizace Nymburk, jelikož budou probíhat i opravy vodovodního a kanalizačního řadu,“ doplnil mluvčí radnice.

Zhotovitel stavebních prací byl již vybrán a na konci září bude předáno staveniště. Celková cena zakázky je 16 milionů korun.