„Máme tu k ochutnání jak některé uzenářské výrobky, tak třeba pivo ze slánského pivovaru Antoš nebo oceněný lipový med z poděbradské včelí farmy,“ řekl Stanislav Němeček, koordinátor soutěže, který zboží ve stánku k ochutnávce nabízel. Dobroty bylo možné pouze ochutnat, nikoliv koupit. S výjimkou poděbradského medu a dalších výrobků včelí farmy, která měla svůj vlastní stánek.

Písečná pláž, o níž se mluvilo už před vybudováním náplavky vedle Hrabalova posezení na labském břehu, se příští jaro má stát realitou.
V Nymburce vznikne příští rok na jaře písečná pláž. U náplavky pod pivovarem

„Nabízíme různé druhy našich medů. Lipový, který byl oceněn jako Regionální potravina roku, se opravdu povedl. Podívejte se na tu krásnou tmavou barvu,“ ukazovala nejen nám, ale i zákazníkům Zdena Vášková. Kromě oceněný potravin si mohly mlsné jazýčky přijít také na neobvyklou pochoutku. Na náměstí přijel i prodejce, který nabízí ručně vyráběné karamelky. K dispozici bylo deset příchutí včetně třena malinové, manga nebo perníkové. Každá karamelka obsahuje pouze přírodní ingredience.