Obavy o jeho pozici se vynořily před několika týdny poté, co vedení města vyhlásilo nové konkurzní řízení na tento post. „Vedení města považuje za správné vyhlašovat vždy po uplynutí šestiletého funkčního období konkurzní řízení. Ukáže se tak, zda dotyčný ředitel má i nadále zájem vést danou školu,“ uvedl starosta Tomáš Mach (Nymburk s klidem).

Opozice měla obavu, že by se mohlo jednat o účelový politický krok. Tomáš Danzer v minulém volebním období hlasoval pro odvolání tehdejšího starosty Tomáše Macha, který je nyní opět ve funkci. Do zastupitelstva se dostal i na současné volební období a opět na kandidátce Změna pro Nymburk předchozího starosty a nyní opozičního zastupitele Pavla Fojtíka.

Rada v těchto dnech oznámila, že od srpna bude Danzer dále ředitelem zmíněné školy. „Na základě posouzení přihlášek, výsledků pohovorů, dosavadních pracovních výsledků uchazečů zejména v oblasti školství, mládeže a tělovýchovy komise určila, že pro výkon činností ředitele je nejvhodnější uchazeč současný ředitel školy,“ potvrdil Petr Černohous, mluvčí radnice. Radní pak doporučení výběrové komise respektovali.