Ten však obvinění z nevhodného chování odmítá, vzdát funkcí se nechystá a tvrdí, že celá věc je pouze zastíracím manévrem jak se vyhnout nepříjemným bodům jednání zastupitelstva.

Incident mezi radním Káninským a nyní už bývalou vedoucí odboru Skalickou se měl odehrát 12. července. Skalická okamžité po události sepsala podrobný zápis, který poslal tajemníkovi úřadu. Mimo jiné se v něm píše: „Vyhrožoval mi, že mne zlikviduje jako pana ing. Lukavce a pana Mareše, že ještě nikdy nic neprohrál a že si tu ani „neškrtnu“.

Připomněla jsem mu, že nejsem z Poděbrad a že nemám životní cíl práce v této pozici. Na to konto řekl, cituji: Tak dej do pr…le výpověď!…V průběhu hovoru byl sprostý. Vyhrožoval mi likvidací, což později specifikoval jako likvidaci pracovní,“ uvedla Skalická v zápisu pro tajemníka.

Miroslav Káninský však incident popisuje jinak. Připouští, že probíhal zvýšeným hlasem. „Vytýkal jsem jí některé pracovní chyby. Určitě jsem nepoužíval vulgární výrazy. Řekl jsem jí, že si myslím, že na této pozici nemá pracovat,“ uvedl Káninský.

Podle jeho slov byla celá akce opozice jen zastíracím manévrem, jak se vyhnout projednávání některých nepříjemných bodů, které byly na programu zastupitelstva. „Například, kam se podělo 30 milionů korun za dlažební kostky z Jiřího náměstí,“ uvedl Káninský.

Požádali jsme o vyjádření i starostu Jaroslava Červinku. Ten byl na pracovní cestě v Broumově. „Zítra se s celým případem začnu seznamovat. Vyjádřím se, až budu mít více informací,“ uvedl starosta v sms zprávě.

Také opoziční zastupitelé vyzvali starostu, aby se k věci vyjádřil. „Domníváme se, že v případě popsaného pokusu ovlivňovat státní správu a zneužít tísně ze závislého postavení pod pohrůžkou újmy ve formě ztráty zaměstnání může Dr. Káninský reagovat jediným možným způsoben a to je rezignací na post zastupitele města,“ píše opozice.