Pro stovky diváků bylo středeční odpoledne s Českým rozhlasem Region pod taktovkou moderátora Patrika Rozehnala chvílemi zábavy a odpočinku. Rádio Region totiž v těchto dnech objíždí města Středočeského kraje se čtyřhodinovým programem, aby svým posluchačům tímto způsobem poděkovalo za jejich přízeň.

Středeční odpoledne bylo 
i přes nepříznivou předpověď počasí nádherně slunečné, takže se lavice na Husově náměstí ve chvilce zaplnily do posledního místečka. Moderátor rádia Patrik Rozehnal zapojil diváky i do několika živých vstupů přímo do éteru. Kdo nechtěl zrovna jen poslouchat nebo se dívat na účinkující, mohl si vyzkoušet ukovat hřebík, zazávodit si na veslařském trenažeru, vyzkoušet si odpal golfového míčku nebo si nechat změřit krevní tlak a tělesný tuk a cukr. Ti nejmenší si mohli nechat nastříkat tetování na ruku nebo se podívat na hasičskou a policejní techniku.

A právě policisté z Nymburka přivezli na ukázku svého úžasného služebního vlčáka Omana, který měl ale problém svého pána poslouchat, protože není zvyklý poslouchat povely z mikrofonu. Proto museli rozhlasoví technici na několik okamžiků mikrofon policistovi vypínat, aby pejsek pokynům rozuměl. „Je tady nějaký dobrovolník, který si chce vyzkoušet zadržení podezřelého pomocí speciálního obleku?" ptal se policista. O tuto nejednoduchou zkoušku se přihlásili hned dva dobrovolníci. Jak Oman uviděl speciální kabát a rukáv, začal být nervózní a už se těšil, jak bude moci protivníka dopadnout. Po úspěšných zásazích si s vrtícím ocasem vítězoslavně odnesl celý rukáv, což samozřejmě vzbudilo 
u obecenstva velký potlesk.

Kulturní program rádia doplnili tanečníci z TSK Dynamik Lysá nad Labem, sbor Ama Musica pod vedením Jany Erbenové a Jazz Orchestra ZUŠ Antonína Šporka pod taktovkou Víta Andršta.

Na Husově náměstí se uskutečnila i jedna ze slavnostních chvilek pro lyské dobrovolné hasiče. Starosta Jiří Havelka jim předal novou hasičskou dodávku a samozřejmě, že ho moderátor pozval i na krátký rozhovor na pódium. „Na co byste pane starosto pozval posluchače našeho rádia do Lysé nad Labem?" zněla otázka od Patrika Rozehnala. „Myslím, že Lysá má co nabídnout. Určitě stojí za to navštívit zámecký park se sochami Matyáše Brauna," řekl Havelka a nezapomněl připomenout, že na podzim se otevře nově zrekonstruované muzeum Bedřicha Hrozného, který přesně před sto lety rozluštil staré chetitské písmo na hliněných tabulkách.

Diváci si užili také známých osobností. Na kraťoučký rozhovor přijela například herečka a hvězda rozhlasového pořadu Humoriáda Uršula Kluková, se svými nejznámějšími písničkami se na pódiu ukázala také Yvonne Přenosilová. Program vyvrcholil hodinovým koncertem Marcela Zmožka, kterého poslouchali hlavně ti starší. Všichni účinkující pak věnovali divákům chvilku k podpisu fotografií.