Pirátům na městských silnicích opět brzy odzvoní. Městští strážníci totiž ode dneška mohou oficiálně opět začít měřit rychlost na komunikacích ve městech. Má to ale jeden háček. Potřebují k tomu přenosné značky, které na radar řidiče upozorní, ale ty jsou zatím ve výrobě.

„Ministerstvo dopravy představilo podobu značek teprve asi před dvěma týdny, takže bylo jasné, že se jejich výroba do 21. dubna nestihne. Musíme počkat, až přijdou,“ postěžoval si vrchní strážník poděbradských městských policistů Miloš Dlabal.

Lidé, kteří bydlí v blízkosti silnic ve městech, už volají po měření. „Bydlím v ulici, která je příjezdovou komunikací od Ostré. Když tu bývali strážníci s radarem, lidé si dávali sakra pozor na rychlost. Za posledních pár měsíců si ale zvykli, že se tu neměří a jezdí tu někteří jako cvoci,“ postěžovala si obyvatelka lyské Družstevní ulice. To potvrdil i vrchní strážník Luděk Přibyl. „Lidé už volají po našem měření. Prý se to hodně zhoršilo,“ uvedl s tím, že v Lysé budou moci řidiči potkat strážníky s radarem na všech příjezdových komunikacích, u škol, školek a nebezpečných zastávek a přechodů. „Všechny budoucí měřené úseky jsme museli konzultovat s dopravní policií. Měli jsme těch míst v návrhu více, ale policie nám schválila ta nejfrekventovanější místa,“ dodal Přibyl.